Jäähyväiset

Anteron Ystävät ry

- kissojen puolesta hyvällä MAUlla.

Kovin surullinen uutinen tavoitti yhdistyksen hallituksen tänä aamuna. Meille kaikille rakas keulakuvamme ja hieno herrasmies Antero kohtasi matkansa paremmille hiirimaille. 💔


Olemme äärimmäisen onnellisia siitä, että Antero sai elää elämänsä viimeiset vuodet rakastettuna, hoidettuna ja etenkin arvostettuna perheenjäsenenä. Sen Antero todella ansaitsi. Ilman Anteroa ja hänen perhettään tämä yhdistys ei olisi saanut näin paljon Ystäviä ja hyvää aikaiseksi. Kiitos Anterolle ja hänen perheelleen, aivan kaikesta!


Surun keskellä haluamme muistuttaa, että yhdistyksen työ jatkuu. Se on paras tapa kunnioittaa mussuposken muistoa ja viedä hyvää perintöä eteenpäin. Toivomme, että jatkatte yhdistyksen tukena yhtä ahkerasti, sillä Anteron tekemä työ ei saa mennä hukkaan! Meidän on jatkettava taistelua kissojen paremman huomisen puolesta, vaikka tärkeä toveri viereltä menetettiin.


Anteron muistolle

- Me lähdemme tästä elämästä, emmekä kuitenkaan lähde. Me elämme edelleen kaikessa, mitä olemme tehneet. Kaikki, mitä olemme ajatelleet ja sanoneet ja olleet, jää elämään ja valaisemaan toisten tietä. Me kuolemme, emmekä kuitenkaan kuole, vaan elämme niiden sydämissä, jotka ovat rakastaneet meitä. -


Anteron Ystävät ry:n hallitus 8/2018

Anteron Ystävät ry pidättää oikeuden sivujen teksteihin ja kuviin. Kysythän lupaa, jos haluat lainata.